18TH CENTURY
AN ITALIAN POLYCHROME-DECORATED AND PARCEL-GILT HANGING CABINET
18th Century
On an onion-form base
53in. (135cm.) high, 30in. (76cm.) wide, 15in. (38.1cm.) deep
18th Century
On an onion-form base
Provenance
Adolph Loewi