ANTONI CLAVE (b. 1913)
Marché du village
signed clavé lower right--gouache, watercolor, pen and colored inks on paper
15 3/8 x 23 3/8in. (39 x 59.5cm.)
Marché du village
Provenance
Hilde Gerst Gallery, New York (1970)