Tight Loops
Alexander Calder (1898-1976)
Tight Loops
signed and dated 'Calder 69' on lower right
gouache on paper
29½ x 43¼in. (74.9 x 110.5cm.)
Tight Loops
gouache on paper
Provenance
Perls Galleries, New York.