VARIOUS PROPERTIES
Alexander Calder (1898-1976)
Arizona
Alexander Calder (1898-1976)
Arizona
signed and dated 'Calder 74' lower right
gouache on paper
29½ x 43 1/4in. (74.9 x 111.8cm.)
Arizona
gouache on paper
Provenance
Galerie Maeght, Paris.