Alexander Calder (1898-1976)

Untitled

Alexander Calder (1898-1976)
Untitled
signed and dated 'Calder 76' lower right
gouache on paper
29½ x 42¾in. (74.9 x 108.7cm.)
Provenance
Galerie Maeght, Paris.

More from Contemporary Art