Green head
Bengt Lindström (b. 1925)
Green head
signed lower left Lindstrom
gouache on paper
75 x 56 cm
Executed in 1970
Green head
signed lower left Lindstrom
gouache on paper
75 x 56 cm
Executed in 1970
Provenance
New Style Gallery, The Hague