MAHONRI YOUNG (1877-1957)

MAHONRI YOUNG (1877-1957)

A Palisades View

signed with monogrammed initials MY, l.l.
-- watercolor, gouache and pencil on paper
17 7/8 x 13¼ in. (45 x 33.5 cm.)