MAURICE DE VLAMINCK (1876-1958)

Champ de blés

signed bottom left Vlaminck--gouache over pen and black ink on paper
15 x 18¼ in. (38.1 x 46.3 cm.)

Painted circa 1955
Provenance
Wildenstein Arte, S.A., Buenos Aires