Property of A PRIVATE COLLECTOR
SERGE POLIAKOFF (1900-1969)

SERGE POLIAKOFF (1900-1969)

Untitled

signed SERGE POLIAKOFF lower left--gouache on paper
25½ x 19½in. (64.7 x 49.5cm.)

Painted in 1959
Provenance
J. L. Hudson Gallery, Detroit