Thornton Oakley (1881-1953)
Petroleum, Villa Nova, Pennsylvania
signed 'T. Oakely', l.l.--gouache, watercolor and charcoal on board
30 x 40in. (76.2 x 101.6cm.)
30 x 40in. (76.2 x 101.6cm.)
Provenance
Berry Hill Galleries, Inc., New York
St. Joe Minerals Corporation, New York