Jon Whitcomb (1906-1988)
Christmas Anticipation
signed 'Jon Whitcomb', l.l.--watercolor, gouache and pencil on paper
16¼ x 14in. (41.3 x 36cm.) (sight)
Christmas Anticipation
Provenance
Acquired directly from the artist