Sir Jacob Epstein (1880-1959)
Kingcups
signed upper left Epstein, gouache
17½ x 22½in. (44.5 x 57cm.)
Executed in 1936
Kingcups
17½ x 22½in. (44.5 x 57cm.)
Executed in 1936
Provenance
Arthur Tooth & Sons, London