Francisco Borès (1898-1972)
Table et Fruits
signed and dated lower right Borès 61; gouache on paper
19¼ x 25¼in. (49 x 65cm.)
Executed in 1961
Table et Fruits
19¼ x 25¼in. (49 x 65cm.)
Executed in 1961
Provenance
Crane Kalman Gallery, London