Autumn Emblem
Vera Cunningham
Autumn Emblem
signed and dated 1945
gouache
22 x 14in. (55.8 x 35.5cm.)
Autumn Emblem
signed and dated 1945
gouache
22 x 14in. (55.8 x 35.5cm.)
Provenance
Redfern Gallery, London, 1951