CROCE IN RAME dorato e smalto, sec. XIV-XV, forse napoletana - alt. cm 56,5x cm 32

A GUILT-COPPER AND ENAMEL CRUCIFIX, 14TH/15TH CENTURY - 22 1/4in. high; 12 1/2in. wide