VARIOUS PROPERTIES
Alexander Calder (1898-1976)

Perspective

Alexander Calder (1898-1976)
Perspective
signed and dated 'Calder 72' lower right
gouache on paper
29½ x 43¼in. (74.9 x 108.7cm.)
Provenance
Perls Galleries, New York.

More from Contemporary Art