PROPERTY FROM
THE ELEANOR S. AND JOHN M. SHOENBERG
COLLECTION
Alexander Calder
Untitled
Alexander Calder
Untitled
signed and dated 'calder '50' lower right
gouache on paper
14¾ x 22¼in. (37.5 x 56.5cm.)
Untitled
gouache on paper
14¾ x 22¼in. (37.5 x 56.5cm.)
Provenance
Martha Jackson Gallery, New York.